ראסטות לבני נוער

בני נוער תמיד מחפשים דרך לביטוי חיצוני של הייחוד שלהם. במיוחד כיום כשתלבושת בית ספר היא אחידה, בני הנוער מנסים לבטא ייחודיות במראה שלהם וגם באמצעות ראסטות בשיער.

אני מוצאת שראסטות מצליחות להשפיע בקלות על התדמית, על ההתנהגות בחברה ואפילו על הביטחון העצמי, במיוחד אצל בני נוער.

בגיל הנעורים שבו התדמית החברתית כל כך משמעותית, כשהחברה משייכת לנער את התכונות סטראוטיפיות של הראסטות ומניחה שהוא: "מגניב", "זורם", "מעניין", "מרדן", "חברותי", "מיוחד" וכו' זה עושה לו טוב.

אנחנו כיצורים חברתיים מתנהגים הרבה פעמים איך שהחברה מצפה מאיתנו להתנהג, אפילו בצורה לא מודעת, וכשהחברה מניחה שנער הוא מגניב עוד לפני שפתח את הפה הוא בעמדת פתיחה טובה יותר בקביעת מעמדו החברתי.

היתרון בראסטות על פני קעקועים ופירסינג למשל, הוא שלמרות שהן לטווח ארוך, הן לא קבועות ולא משאירות צלקות.
גם אם הפירוק שלהן דורש סבלנות הוא אפשרי וכל אחד יכול לפרק לעצמו את הראסטות אם יחליט שמאס בהן.

נער או נערה מופנמים ו"שקופים" פתאום מקבלים תשומת לב חיובית ומבטים בוחנים ברגע שהם נכנסים למקום חדש, יותר קל לאחרים לגשת לדבר עם הנער/ה עם הראסטות כי גם האחר בחוסר הביטחון שלו יניח שהראסטה הוא אדם חברותי ופתוח ויקבל אותו כמו שהוא וכך יותר קל לגשת לו אליו ולפתוח בשיחת חולין על הראסטות. למשל.

הביטחון העצמי של נער או נערה עם ראסטות עולה בזכות תשומת הלב החיובית וגם ההתנהגות המופנמת משתנה.

אני לא חושבת שהתנהגות מופנמת היא דבר שלילי שכדאי לשנות בהכרח, אבל אם נער או נערה היו רוצים להפסיק להיות "שקופים" בחברה והם שואפים להיות בולטים יותר, ראסטות מאוד עוזרות בתהליך ובני נוער רבים שליוויתי במהלך התקופה שלהם עם הראסטות העידו שהראסטות פתחו עבורם הזדמנות לשינוי חברתי ואישי.

"דנה ראסטה
תודה על היחס החם.
הסבלנות. השעות הרבות ועל הראסטות המהממות שיצאו בלי צורך לתוספות וראסטות לא טבעיות.
כמעט לא התקצר לי השיער ויצא מקסים.
תודה. "
שיר, בת 15 מרמת הגולן.

"דנה.
הגעתי עם בתי המתבגרת לעשות רסטות לאחר התלבטות רבה: איך? מה עושים? זה הורס את השיער? ועוד המון שאלות. התקבלנו בחיוך, בסבלנות ובמקצועיות רבה.
עשיתי שיעורי בית קודם לכן, נכנסתי לאתרים, ביררתי מחירים ומבירור לבירור הייתי יותר מבולבלת עד שהגעתי לטלפון שלך. כל חששותי נמוגו.
הגענו לעין השופט. מקום פסטורלי ונעים לבחורה מקסימה ויצאנו אחרי 9 שעות עבודה שלך עם רסטות מקסימות, עם המון תשובות וילדה מאושרת. תודה על הכל.
ממליצה בחום לכל החוששים וההורים הלחוצים.
תודה."
חגית, אמא של שיר.
 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.